Založ si blog

Čo ovplyvňuje kvalitu nášho spánku?

Večer si ľahneme do postele, unavení po celom dni a pred nami je jedna jediná túžba- dobre sa vyspať. Zatvoríme oči, dýchanie sa spomalí a už už pomaly zaspávame. Ale ešte to nie je ono. Prehodíme sa na jeden bok, posteľ zavŕzga. Teraz nám ale vadí, aký udusený je vankúš, tak sa ho snažíme napraviť. To sa ale opäť nezaobíde bez zvuku škrípajúcej postele. Vankúš je napravený, chceme sa otočiť na druhý bok, ale matrac je na tejto strane akýsi iný- tvrdší či mäkší oproti inej časti. Asi po 20 minútach márnej snahy o spánok sme na seba namrzení, že ešte stále nemôžeme zaspať a počítame, o koľko hodín zase musíme vstať. Je ráno. Otvárame oči, ponaťahujeme sa a zívame. Sme hore. Postavíme sa z postele ale namiesto toho, aby sme boli oddýchnutí nás všetko bolí. Bolí nás krk, celé telo je stuhnuté a cítime sa ešte viac unavení ako keď sme večer ľahli do postele. Koľkí z nás to poznajú? Položme si teda otázku, ako tomu zabrániť, čo všetko ovplyvní kvalitu nášho spánku?

 

Masívna borovicová posteľ SandemoZačnime od začiatku, od toho najdôležitejšieho – postele. Robustná a kvalitná posteľ je ozdobou každej spálne a znakom dobrého spánku. Čo sa týka samotnej konštrukcie postele, v dnešnej dobe si môžeme vybrať z rôznych materiálov – drevené- masívne, čalúnené, kovové… a v rôznych kombináciách.

Najnovším trendom v spálňovom nábytku je jednoznačne masívna posteľ. Tieto postele sa vyznačujú pevnou, kvalitnou a odolnou konštrukciou, štýlovým dizajnom a samozrejme cenovou dostupnosťou pre každého zákazníka. Je možné vybrať si z rôznych kombinácií farieb, tvarov. Nátery, ktoré sú na danom dreve sú ekologicky nezávadné, takže sa nemusíte obávať výparov, ktoré by mohli narúšať váš zdravý spánok.

 

 

Matrac z pamäťovej peny DEDALNeoddeliteľnou súčasťou každej postele je samozrejme matrac. Každý človek potrebuje niečo iné, a každý matrac má iné výhody. Mnohí si vyberajú matrac podľa toho čo im poriadia známi, čo vidia v reklame a pod. a to je najhoršia možnosť výberu matraca. Je ťažké orientovať sa v ponuke matracov. Každý je vyrobený z iného materiálu a každý materiál má inú vlastnosť, odolnosť a kvalitu. Preto je doslova až povinnosťou poradiť sa s odborníkmi, lebo len oni vám dokážu vybrať ten správny matrac spolu s poťahom a chráničom, ktoré jednoducho vyperiete od prípadných nečistôt. Možno to sú maličkosti, ale aj tie vplývajú na kvalitu spánku. Do módy sa momentálne dostáva trend vysokého spania, čo predstavuje kombinácia vysokej postele a vysokého matraca. Ukladanie sa do postele a hlavne vstávanie z nej je veľmi pohodlné a nezaťažuje chrbticu. Je to veľkým prínosom najmä pre ľudí, ktorí majú bolesti chrbtice, tehotné ženy a starších ľudí. Najlepším liekom je prevencia a chrbtica človeka to určite pocíti.

Lamelový motorový rošt Double mobil H T5

 

Každý matrac si svoje funkcie plní najlepšie spolu s roštom. Lamelové rošty sú navrhnuté tak, aby matrac ,,dýchal“, čím sa nevytvára priestor pre tvorbu plesní a množenie roztočov. Vďaka pružnosti jednotlivých lamiel sa pri ležaní na matraci vytvára akýsi protitlak, čo zvyšuje pohodlie a podporuje ortopedické vlastnosti matraca. Tzv. ,,zóny tvrdosti“ vytvárajú väčšiu oporu chrbtice.

 

Nie je dôležité len to, na čom leží naše telo, ale taktiež hlava. Anatomické vankúše vďaka svojmu špeciálnemu tvaru a materiálu, z ktorého sú vyrobené, podopierajú všetkých sedem krčných stavcov a hlavu tak, aby boli v prirodzenej polohe. Pri ležaní vzniká medzi hlavou a ramenom prázdne miesto, krčné stavce sú namáhané, preto sa tak často budíme s bolesťou hlavy a stuhnutým krkom. Anatomický vankúš vďaka svojmu tvaru túto medzeru vypĺňa a zabezpečuje tak dôkladné uloženie chrbtice počas spánku.

Ak nechcete ráno vstávať unavení ešte viac ako ste si večer ľahli do postele, tak je načase pouvažovať nad zmenou. Investícia do novej postele a matraca je investíciou do budúcnosti, ale hlavne investíciou, ktorá sa nám vráti v podobe oddýchnutého tela bez bolestí.

Na dovolenku s prenosným matracom

24.07.2013

Prečo je dobrý prenosný matrac? Dovolenkové obdobie pomaly začína a každý rieši, kam na dovolenku. Aj vy patríte k tým dobrodružným typom, ktorým je vylihovanie na slnkom rozpálenej pláži viac »

Čo sa skrýva pod povrchom matraca?

10.06.2013

Aj vám sa stalo, že ste niekde v obchode márne čítali zloženie výrobkov, pretože sa nevyznáte v terminológii? Samozrejme, nemôžeme byť odborníci na všetko, ale nezaškodí mať aspoň aký viac »

Ako zariadiť interiér modernej spálne?

31.05.2013

Aké sú dnes trendy v oblasti miesta kde trávime až 1/3 celého dňa - našej spálne Mnohí sme sa už určite stretli so situáciou, kedy sme riešili ako si zariadiť našu spálňu. Či už úplne viac »

migranti, Taliansko, Malta

Loď Aquarius vzala na palubu ďalších migrantov, prístav stále hľadá

23.09.2018 17:59

Španieli cez víkend v Stredozemnom mori zachránili 447 migrantov.

Saudská Arábia, ženy, islam, burka

Švajčiarsky kantón St. Gallen zakázal burky na verejnosti

23.09.2018 17:36

Z výsledkov referenda vyplýva, že zakázané tiež bude nútiť niekoho, aby si zakrýval tvár.

NEPOUZIVAT

Tuhý: Slovenský islamista naozaj chystal v ČR útok, je to osamelý vlk

23.09.2018 17:14

Za svojho šejcha, teda vzor v praktizovaní moslimskej viery, označil mladík bývalého pražského imáma.

Porsche 911 Speedster Concept - 2018

Porsche končí s dízlami

23.09.2018 16:00

Nemecká automobilka Porsche nebude viac vyrábať dízlové vozidlá. Povedal to generálny riaditeľ Oliver Blume.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 4
Celková čítanosť: 12670x
Priemerná čítanosť článkov: 3168x

Autor blogu

Kategórie